Pomlé Run
beh pre všetkých

8. ročník populárnych bežeckých pretekov PomléRun presúvame na 8. mája 2021.

Štartujeme o

Dôležité upozornenie!!!

Milí bežeckí priatelia,

verili sme, že najpopulárnejší rodinný beh v Šamoríne pre Vás usporiadame aj tento rok, ale žiaľ, vzhľadom na okolnosti súvisiace so šírením koronavírusu COVID-19 na Slovensku a vo svete, sa nám plány zmenili, a preto by sme Vám chceli oznámiť, že 8. ročník pretekov presúvame na 8. mája 2021. Jednoznačne si uvedomujeme, že zdravie a bezpečnosť účastníkov sú vždy na prvom mieste. Aj v tejto zložitej situácii stále myslíme pozitívne, a to aj vďaka Vašej priazni a podpore.

Všetkých zaregistrovaných pretekárov budeme v najbližších dňoch písomne kontaktovať ohľadom vrátenia štartovného poplatku.

V prípade akýchkoľvek otázok sme tu pre Vás na info@pomlerun.sk 

Ďakujeme za pochopenie a budeme radi, ak sa v rekordnom počte stretneme na štarte budúci rok.

Tím Pomlé Run a x-bionic® sphere

Priaznivci športu, nadšenci behu a fanúšikovia rodinných súťaží, zbystrite pozornosť. Radi by sme vás pozvali na jedinečnú udalosť, kde máte možnosť ukázať, čo je vo vás. 8. ročník Pomlé Run je ideálne podujatie, kde si deti, teenageri a dospelí, amatérski, ale aj profesionálni športovci zmerajú svoje sily. Všetko vypukne 8. mája 2020 v športovo-rekreačnom areáli x-bionic® sphere v Šamoríne, odkiaľ povedie trasa až do Pomlé parku.

Siahnite na dno svojich limitov, dokážte sami sebe, že na to máte a porovnajte sa so svojimi kamarátmi, známymi, príbuznými, či konkurentmi. Pomlé Run je podujatie, na ktorom by žiadna športovo založená rodina, či jednotlivci, rozhodne nemali chýbať. Tešíme sa na vás.

Propozície

dôležité informácie

Všeobecné informácie:

 • Názov podujatia a ročník : Pomlé Run, 8. ročník

 • Dátum a miesto konania podujatia : 8.5.2020 (piatok) od 7:00 hod do 14:00 hod , areál x-bionic® sphere, Dubová 33, Šamorín a vyčlenené priestory mesta Šamorín (podľa priloženej mapy)

 • Organizátor : X-BIONIC® SPHERE a.s. , Dubová 33/A, 931 01 Šamorín, Slovakia

 • Hlavný partner podujatia : CZ Slovakia, a.s.

 • Kontakt na organizátora : info@pomlerun.sk

 

 • Časomiera a realizačné zabezpečenie SunBell:
  Dušan Harangozó 

Disciplíny a kategórie:

 • 150 m – LENTILKY predškolský vek (Deti môžu bežať s rodičmi, ale rodič nesmie dieťa niesť.) Deti budú štartovať v skupinách po 50, nezáleží od štartovacieho čísla.
 • 800 m – LENTILKY 1. stupeň ZŠ (1. - 4. ročník)
 • 1500 m – LENTILKY 2. stupeň ZŠ (5. - 9. ročník, prima - kvarta)
 • Štafetový rodinný beh – 150 m + 300 m + 300 m (Každý člen štafety prebehne jeden úsek a odovzdá štafetu. Deti môžu bežať s rodičmi. Rodič nesmie dieťa niesť. Prvý úsek musí bežať dieťa vo veku menej ako 18 rokov.)
  Rodinné štafety budú štartovať v skupinách po 20 podľa štartových čísel.
 • 3,2 km - hobby beh
 • 10 km - hlavný beh

Prihlasovanie:

Prihlasovanie je možné na webstránke www.pomlerun.sk/registracia do 03. 05. 2020 do 24:00 hod. alebo do termínu, kedy bude organizátor nútený z kapacitných dôvodov prihlasovanie zastaviť. Vaše meno sa na zozname prihlásených zobrazí ihneď po prijatí platby.

Štarty jednotlivých disciplín:

7:30 hod Prezentácia

8:30 hod štart – 1. stupeň ZŠ dievčatá aj chlapci

9:00 hod štart – 2.stupeň ZŠ dievčatá aj chlapci

9:30 hod štart – Rodinný štafetový beh

10:00 hod štart Hlavný beh + Hobby beh

11:30 hod štart – Predškolský vek beh

12:30 hod – vyhlásenie výsledkov

Sprievodný program bude zverejnený na webstánke : www.pomlerun.sk

všetky Propozície

ZAPLATENÍM ŠTARTOVNÉHO PODPORÍTE DETI PO ONKOLOGICKEJ LIEČBE

Tri dni športu, bojovnosti a radosti pre deti po onkologickej liečbe z celého Slovenska v nádhernom prostredí multifunkčného športového rezortu x-bionic® sphere v Šamoríne. Športové sústredenie v plávaní, stolnom tenise, futbale a ďalších športoch ako príprava na medzinárodné športové podujatia a to Onko Olympiáda ( Hry splnených prianí) vo Varšave a XI. The World Children's Winners Games v Moskve.

Prečo zapájať deti s onkologickým ochorením do športu? Počas onkologickej liečby sú deti izolované od vonkajšieho prostredia, nechodia do školy, nemôžu byť na slnku, sú výrazne oslabené, čo významne zasiahne do ich vývoja a veľmi ťažko sa vracajú späť k rovesníkom. Športové hry im dodávajú motiváciu k prekonaniu seba samých, radosť z nových športových zážitkov a objavujú v sebe bojovnosť, ktorá im pomáha víťaziť nad chorobou. A to je poslaním Onco Games aj v roku 2020.

Hlavný partner

Partneri

EXPO Partneri